25 Kasım 2020

Sabah ve akşam 1 bardak içerseniz…

Böbrekleri temizlemesinin yanı sıra toksin ve atık maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran doğal tedavi yöntemler ile sağlıklı olmak artık çok daha kolay. Evde bulunan malzemeler ile hazırlayabileceğiniz bu yöntemler neler, işte cevabı…

BÖBREKLERİ TEMİZLEYEN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Vücudun en önemli organlarından birisi olan böbrekler hormon üretimi ve kanın kimyasal dengesinden sorumlu başlıca organlar arasında yer alıyor. Herhangi bir zarar görmesi halinde vücudun tüm mekanizmasını bozabilecek böbrekleri korumak ve temizlemek için evde yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemlerini tercih edebilirsiniz. İşte böbrekleri temizleyen doğal tedavi yöntemleri…

LİMON SUYU

Malzemeler:

-2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
-4 yemek kaşığı limon suyu
-2 su bardağı su
-1 yemek kaşığı elma sirkesi

Nasıl yapılır?

Zeytinyağı ile limon suyunu karıştırın, için. Yarım saat sonra kalan limon suyunu ve elma sirkesini karıştırıp, için. Bu karışım böbrek taşının neden olduğu semptomların etkisini azaltmasının yanı sıra böbrek taşını eritiyor. Etki edene bu karışımı düzenli aralıklarla tüketebilirsiniz.

MAYDANOZ ÇAYI

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı maydanoz
-1 yemek kaşığı bal
-4 yemek kaşığı su

Nasıl yapılır?

Suyu kaynatın, maydanozu ekleyin ve ocağı kapatın. 25 dakika beklettikten sonra içine bal ekleyin ve karıştırın. Çayı cam şişeye dökün ve bu karışımı 3 gün boyunca tüketin.

ISIRGAN OTU ÇAYI

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı ısırgan otu
-2 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Suyu kaynatın, ocaktan alın ve içine 1 yemek kaşığı ısırgan otunu ilave edin. Böbrek iltihabına iyi gelen bu karışımı sabah ve akşamları birer bardak olmak üzere için.

HATMİ ÇİÇEĞİ ÇAYI

Malzemeler:

-2 yemek kaşığı hatmi çiçeği kökü ve yaprakları
-2 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Suyu ısıtın, içine hatmi çiçeği kökü ve yapraklarını ekleyin. Ocağı kapatıp,10 dakika bekleyin ve çayı süzün. Etkili olabilmesi için bu çayı 7 gün boyunca günde 2 fincan olacak biçimde tüketin.

KEREVİZ SUYU

Malzemeler:

-3 yemek kaşığı kereviz çubuğu
-1 bardak su

Nasıl yapılır?

Kereviz çubuklarını temizleyin, doğrayın ve su ile birlikte blenderdan geçirin. Süzün ve en az bir ay boyunca günde bir bardak tüketin. Bu karışım böbrekleri temizleyen etkisi ile dikkat çekiyor.

Kaynak: Sabah – Photo by Joseph Greve on Unsplash

Yorum bırakın